Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR İKİ AYRI BELEDİYE'ye BÖLÜNMELİ

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 113
21.5.2019
 1
İSTANBUL BÜYÜK ŞEHİR İKİ AYRI BELEDİYE'ye BÖLÜNMELİ

İstanbul iki büyük şehir belediyesine bölünmeli. Avrupa anadolu şehir sınırları birbirlerine cok uzak hizmet götürülmesi hizmetin tanzimi tek belediye bünyesinde tıkanmalara yol açmakta pahalıya mal olmaktadır. İstanbul belediyesi kontrol edilmesi son derece zor ve içinden çıkılmaz haldedir. Yolsuzluk yapılmış olsa veya bozulan bir şey olsa fark etmeniz yıllar sürüyor.Belediyenin çevresinde rant çeteleri şehir kurmuş durumdalar.

Büyük şehir belediye bürokrasisi Başbakana, Cumhurbaşkanı'na alternatif politik bir sınıfı da üretmektedir. Ülkeyi istanbul belediyecileri sınıfı avucunda tutuyor. Hükumetlerin baş edemediği bir sistem haline geldi. Son belediye başkanının hükumet tarafından görevden alınmış olması da bunun kanıtıdır. İstanbul belediye başkanlığı yarı başbakan olarak kabul gördüğü için belediye çevresinde esen fırtınaların tasfiri imkansız.

İstanbul doğu batı veya avrupa anadolu büyük şehir olarak iki büyük şehir belediyesine bölünmelidir. Trafikten tutun bütün hizmetler daha hızlı daha ucuz maliyet ile yapılabilir olacaktır. Hükumetler de istanbul politik sınıfı tarafından daha az baskıya maruz kalacaklardır. Bir tek belediye başkanının İstanbul büyük şehir belediyesini idaresi son derece zorlaşmış, danışman, başkan yardımcıları, müdür yardımcıları gibi sayısı bilnmeyen gölge kadrolar tarafından sarılmış durumda ve rant cevrelerini dizginleyemiyor bir çok araziyi rantçılara açmak durumunda kalıyor. Daha pek çok belediye projesinden edilen zarar yılda milyar liralar ile ifade edilmektedir.ki ayrı büyük şehir belediyesi her açıdan daha iyi olacaktır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef