Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Beştepe Törenine Katılmayan Barolar Ringden Kaçmış Olurlar

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 78
29.8.2019
 1

Beştepe Törenine Katılmayan Barolar Ringden Kaçmış Olurlar

Eğer bir mücadele içindeyseniz veya mücadeleye katılacaksanız sahada olmanız lazım. Kaçarak saklanarak rakibinin muhitine uğramayarak mücadele kazanılmaz. Rakibini rahat ettirmekten öte bir şey değildir. Madem ringe çıkmıyorsun o halde basına gidip ben ringe çıkmıyorum diye patırtı yapmayacaksınız. Hem kaçıp hemde bakın ben kaçıyorum haberiniz olsun manasına gelmektedir. Memleketin bir meselesinin çözümü için gereken ilk adım ringe çıkmaktır. Meselenin çözümü çay ocağında simitçide gazozcu da çözüme kavuşmaz meselenin tartışılacağı mecralar belirlidir o mecralardan kaçarak kahraman olamazsınız memlekete de bir faydanız olmaz.


Barolar memleketimizin ihtiyaç duyduğu seçkin kurumlar olmakla birlikte birilerinin siyasi düello alanları değildir. Siyasi fikrini beğenmediğiniz,sizinle aynı düşünmüyor diye tepki gösterdiğiniz bu hal halkımızda Barolara olan güveni sarsabilir. Barolar siyasi fikirlerin değil hukukun üstünlüğüne olan inancın hüküm sürdüğü kurumlardır. Hukukun üstünlüğünün değil siyasi fikirlerin Baro idarelerine hakim olduğunu gelecek kuşaklar görmemeliler. Adli yıl açılışına katılmayan Baroların diplomaside zayıf oldukları bu sebeple diplomatik ringlerden kaçtıklarını düşüneceğiz..


Baroların seçimleri hissi ve siyasi olmamalı. Bir yere davetliyseniz hasta değilseniz gidersiniz ama siyasi fikrilerini beğenmediğim için gitmiyorum çayı da kahvesi de lazım değil demek en başta nezaketsizliktir, memleketin bir meselesi hakkında elinizi taşın altına koymamak demektir. Ringe çıkmazsanız rakibiniz hükmen kazanır.yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.11.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef