Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Yeni Partiler Erdoğan'ı Güçlendirir

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 96
29.8.2019
 1

Yeni Partiler Erdoğan'ı Güçlendirir


AKP'den ayrılanlar yeni parti kurarlarsa bu sanıldığı gibi AKP veya Erdoğan için bir dezavantaj olmaz tersine hem AKP'yi hem Erdoğan'ı daha da güçlü yapacaktır. Erdoğan yıllardır MHP ile ittifak etmek zorunda kalıyor ve ağır aksak yol alabiliyor sendeliyor MHP'nin desteği bazende dezavantaja dönüşüyor. Erdoğan bu durumda en çok MHP yerine başka partilerin desteğine ihtiyaç duyuyor bu bakımdan bir değil iki parti tarafından desteklenen bir ittifak Erdoğan'ı daha güçlü yapacaktır.

Yeni kurulacak parti veya partiler Erdoğan açısından MHP'nin desteğini almak için bir çaba sarf etmesini gerektirmeyecek AKP kökenli yeni partilerin desteği daha yerinde ve daha güçlü olacak en azından sistem kardeşliği işleyişi kolaylaştıracak. MHP yeni kurulacak partilere kendi öz kütlesini kaybedebilir yani MHP'den yeni partilere geçişler olursa MHP zayıflayacaktır. 

Erdoğan açısından bakıldığında yeni partileri yine kendi ekseninde toplayacaktır parti kurucularına taşeron görevi yüklemiş olmaktan başka bir rol vermeyeceği aşikar. 


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.11.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef