Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Seçimlerde CHP Başarılı Değildi AKP Tökezlemişti

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 98
24.9.2019
 1
Seçimlerde CHP Başarılı Değildi AKP Tökezlemişti 

2019 yerel seçimlerinde büyük şehirleri AKP'nin kaybetmesinin sebebi CHP'nin başarılı olmasından değildi. Diğer partilere kaçan göçen oylar ile Chp'ye kaçan göçen oyların sebebi Akp'li yerel siyasetçilerin halkın içinde kutsal birer varlık gibi dolaşmaları, çeşitli sebeplerden halkı bıktırmaları, kendilerinden insanları soğutmaları tepedek idari kadroların söylemleri neticesinde halk Akp'ye sırtını döndü. Sırtını dönen halk sebebi ile kaybettiğini Erdoğan gördü doğru analiz etti be bence yeni partilerin kurularak kaçan göçen seçmeni yeni partilerin bentleri ardında toplamayı seçimlerde sandığa birlikte götürmeyi planladığını düşünüyorum.

CHP, son 25 yılın seçimlerinde ve seçimler haricinde hiç bir zaman başarılı olmadı. Hem yerel hem genel merkez CHP idarecileri halkı yanlarına çekemediler halk uzakta kaldı. CHP son çeyrek yüzyılda halktan koptu uzaklaştı adeta babil kulesi inşa ederek yükseklerden halka seslendi. Halkın gönlünden uzak kaldı. Bunun suçluları ise sadece partililer ile hısımlık yarenlik yapanlar ve elit varlıklar gibi halktan yüz çevirmiş yerel partililerdir. Bu kimseleri partiden uzaklaştırmak gerekirken parti idarelerine getirdiler. Sonuç onlarca defa başarısızlık oldu.

Gelinen noktada Chp'li idarecilerin,çeyrek yüz yıldır her girilen seçimlerde kaybedilirken bir anda 2019 yerel seçimlerinde büyük şehir belediyelerini kazanmalarının sebeplerini de doğru analiz edemedikleri anlaşılmaktadır. Akp mahalle kabadayıları gibi mahallenin üstüne çöktükleri için halk korktu panikledi kaçtı ve başka partilere koştular. Akp'nin gidişatından korktular. Akp geminin tahtalarını çatır çatır söküyor hepimiz geminin içindeyiz bana uymazsanız söker batırırım sizi dercesine siyaset yapmaktaydı. Gözü dönmüş bir politiklik içindeydi kendi batmasını bile umursamıyordu sizde batarsınız diyordu. Halk korktu ve çare ararken Chp-İyi partiyi sandıkta buldu.

İyi Parti halkı CHP'ye çekti. Aslında Chp yerine İyi Parti lokomotif rolüne soyunsaydı sonuç yine değişmezdi halk yine Akp haricinde kapı arıyordu ve İyi Parti hoş bir görüntü veriyor güven saçıyordu. İyi Parti kendi yoluna gitmediği için seçimlerde büyük şehirler Chp'ye geçti. Aslında halk Chp'ye de koşmayacaktı Akp zaten buna güveniyordu nasılsa gidecek yerleri yok bana gelecekler derken İyi Parti kurtarıcı bir savaş gemisi gibi karaya yanaşınca halk ona ve filosundaki CHP'ye koştu..

BENCE......
yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef