Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Dünyanın Her Zamanki Aktörleri

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 158
3.4.2018
 1
Dünyanın Her Zamanki Aktörleri

Amerika,Almanya,ingiltere,Rusya,İtalya,Fransa,Çin,japonya,Kanada,Türkiye bunlar dünyanın her zamanki aktör kadrosudur..

Bunlar dünyanın kaderini belirlerler. içlerinde ilginç iki ülke gözünüze çarpar Japonya ve Türkiye ..Japonya uzak doğuda Çin, Kore gibi ülkeleri balanse ettiği için listede olduğu gibi uyuyan bir devdir.. Türkiye ise esasen iç Asya,Çin,Rusya,İranı içine alan güney Afrika uçlarını balanse edebildiği için listededir ki aynı zamanda Japonya gibi uyuyan bir devdir.

bu listeden birini çıkarmanız diğerlerine olağan üstü yük bindirir. hatta rol değişimi yapmanız bile ölümcüldür. mıesela rusya sosyalistlikle alakası kalmamış olmasına rağmen sosyalist ve ezik halkların ağa babası rollerindedir ondan bu rolü alırsanız amerika sarsılır hemen çini aynı rol ile sahneye davet eder çünkü sosyalistler de araplar gibi üretmeyen sürekli tehdit eden bir kalabalıktır ki onlara bir aile babası vermek zorundasınız çünkü eşitliği savundukları için kendi aralarından bir aile reisi çıkaramazlar.

aynı şekilde amerika yı listeden çıkarırsanız diğerleri sarsılır hatta dünya sarsılır.Türkiye ve Japonya hariç diğerleri dünyayı evet eziyor sömürüyor hatta işkence ediyorlar bu doğru ama dünyayı sevip okşayarak hizada tutabilirmisiniz? kaale almadığınız afrikadaki bir kabile bile uygun zemini bulduğunuzda gelip sizi tartaklar. siz her kese karşı koyabilecek kadar güçlenemezsiniz çünkü dünyada aynı şeyi yapmak ister vede geçmişten buyana rakiplerini yok etmek ezmek sömürmek gibi argümanalrı kullanmadan bunun mümkün olmadığını hepsi bilirler.

öte yandan dünyayı bu devletler olmadan hayal edin orta doğuda ne kadar kabile aşiret varsa baş kaldırır Afrika, Güney Amerika hepsi ayağa kalkar ezilen kim olur dersiniz? yatan aslan yorulmaz diyen siz.....


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

13.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef