Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

YETENEKSİZ İNSAN GELİŞMEYE KARŞIDIR

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 143
8.3.2018
 1
YETENEKSİZ İNSAN GELİŞMEYE KARŞIDIR

Yeteneksiz insanın rahat yaşayabilmesi için içinde bulunduğu tabiatın kendi niteliklerine uygun olmasıdır aksi takdirde yenilecektir. Tabiat güçsüzleri harcar,yeteneksizlere acımaz o bunun bilincindedir eğer siz sokağınızı geliştirirseniz oradaki kediler ve köpekler, diğer sokaklara göçerler çünkü az çöp onları beslenmesine yetmez,temiz sokak saklanmalarına el vermez.

Caddenizi muhitinizi geliştirirseniz muhitinizi geliştirirseniz eskiden az kira ile oturanlar eğer size ayak uydurup gelişimden paylarına düşeni alamamışlar ise onlarda giderler çünkü kiralar artmıştır,artık küçük evler yıkılıp apartmanlaşmaya gidilmiştir ve güvenlik görevlisi,temizlikçi,kapıcı gibi kimseler işe alınmıştır onlara aidatlar sayesinde maaş ödenmesi gerekir. Bu gelişme kasabaya ilçeye ile yansırsa artık az kazanıp az harcayarak ev halkını tarhana ekmekle besleyerek geçinen kimselerinde kendilerini geliştirmesi gerekir çünkü her şey değişmiştir. Veresiye kalkmıştır bakkal gitmiş yerine hiper market gelmiştir.

Bireyler kendilerini geliştirmediklerinde gelişmiş bir dünya onlar için tehditdir. Ama bazıları için gelişim mümkün değildir çünkü genlerinde yoktur.yobazlık,cahillik,saygısızlık,haydutluk karakteri olanlar için değişmenin imkanı yoktur.bu yüzden gelişime asla müsaade etmezler önünde durup engellemeye çalışırlar.Ne bir kitap okurlar nede bilimden nasibini alırlar.. ellerine iş verseniz doğru düzgün yapmazlar.

Gelişim için toplumun tümünü değil gelişime ayak uydurabilecek olanları gelişmeye kapasitesi olanları hedefleyerek yola çıkılmalı. Diğerleri gelişim için harcanabilir..onlar zaten gelişmiş bir dünyada yaşamayı beceremeyeceklerini bildikleri için karşılar..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef