Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

RESTORAN' damısın ESNAF LOKANTASI' ndamısın GÜLÜM ?

Yazar by Halinka Demirağ / Takipçiler 132
23.4.2018
 1
RESTORAN' damısın ESNAF LOKANTASI' ndamısın GÜLÜM ?

Restoran ile lokantayı birbirinden ayıran bir şey yoktur ikiside aynıdır yersin içersin hesap dersin. Ancak Restoran olgusu diye bir şey oturmuş lügatimize nedir? restoran özel bir yer olarak belleğimizde yer kaplar bu pekde yanlış değildir. Restoran dediğimizde bay bayan ailece arkadaşlarla yeni tanışılan bireylerle özel yemek yiyerek sohbetler ederek genellikle kendimize has yemek alışkanlığımız yerine ortak bir adapla sohbetli yemek yediğimiz yerlerdir restoranlar.

Fakat restorana gitmeninde kendine has görgü kuralları vardır. Eğer yol üzerinde sıradan bir restorandaysanız etrafınızdaki insanlarda giyiminden kuşamına sıradan kimseler olacaktır abiye giyerek gitmezsiniz kot pantolon bluz kafidir. Fakat kalbur üstülerin uğrak yerlerinde giderseniz giyiminize makyajınıza dikkat etmeniz gerekir. 

Restoran fazla aydınlık ise orası bir restoran yansıması düşürmez zihninize daha çok ye git türünden bir yerdir lüks olabilir ama özel bir yer olamaz. Gelip gidenler zengin kültürlü sosyal ortamın oyun kurucularından olabilirler ama bir restoran için dekorasyon her şeydir. ışıklar çok değildir mesela,insanlar sessizdir adeta fısıldaşırlar yan masa uzaktır sohbete kulak misafiri olmazlar.

içeri girdiğinizde kızımız kezban gibi etrafa değil önümüze bakarız eşraftan birileri özel bir arkadaşı ile orad aolabilir ve görünmek istemeyebilir aynı şekilde kendimizde öyle. hatta orada göz göze geldiğimizde tanıdıklarımızı görmezden geliriz esasen görmemek için etrafa bakmamak gerekir.

Loş ışıklı masaların birbirinden uzak olduğu insanların ciddi ama sade giyinerek akşam yemeğine geldiği türden bir restoran en iyisidir. Mekan ne kadar kaliteli olursa olsun mekan sahibi veya personel araba tamircisi gibi konukların arasında gezinip zihninizdeki slow havayı bozmamalı. işin en berbatı da yan masadan bir tanıdığınız sizi fark edip laf atmasıdır o an artık bir restoranda değil esnaf lokantasındasınızdır bütün geceniz berbat olmuştur.

Restoranda nasıl davranılacağını bilmeden restoranda yer ayırtmak büyük hatadır kızım kezban...


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef