Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

UTANMA DUYGUSU OLMAYAN BİREYLER YETİŞİYOR

Yazar by Jale Dogu Erkan / Takipçiler 133
23.4.2018
 1
UTANMA DUYGUSU OLMAYAN BİREYLER YETİŞİYOR

Sosyal olaylarda bireylerin utanma duygusunun ya hiç olmadığı yada çok esnek olduğu göze çarpmaktadır. Sosyal ortamlardaki sohbetlerde işini yürütmek günü atlatmak anı yaşamak gibi tanımlamaların ardında ailelerin çocuklarına verdikleri eğitimin sığlığı yatmakta. Çocukların büyüme evrelerinde gittikleri okullar ve oyun çevreleri komşuların kültürleri çocuğun gelişimini olumsuz yönde etkileyebilmektedir.

Çirkeflik, ayıp, mütevazilik,nezaket kavramlarından bihaher bireyler yetiştiren insanlara toplumun çöpleri diyebiliriz. çöp insan çöp üretiyor dersek pek doğru bir tanımlama getirmiş oluruz. Hakkını savunmak için çirkefliğe gerek yoktur nezaketle de hakkını savunabilirsin ama bakıyorsun adam küfrediyor saldırıyor vuruyor kırıyor karşısındakinin çocuk yada kadın olması haklı yada haksız olması fark etmiyor.

trafikte ,iş yerinde,evinde ,sosyal ortamlarda niteliksiz ve çirkef bireyler artık egemen hale gelmektedir.
Çocuklarını küfrettikleri için azarlamayıp gülerek karşılayan aferimle ödüllendiren büyük bir avamlık var.
Çocuklarına kitap dergi yerine oyuncak satın alan, müzik tiyatro yerine dizi filmlere bağlanmasına ön ayak olan ailelerin kendileri de çok patavatsız, saygısız,çirkef,nezaket yoksunu ve son derece kalitesiz insanlar oluyorlar.

Markette sıraya girmek yerine fırsat bulduğunda öne geçen,trafikte korna çalıp diğerlerini usulsüz geçip giden,
pikniğe gittiğinde çöplerini yerlere saçan,her hangi bir konuda hatası gösterildiğinde mahçup olmak yerine üste çıkmak için çirkefliğe başvuran erkek ve kadından nitelikli, bilgili,yetenekli, nezaket sahibi beyefendi yada hanımefendi yetiştirmeleri beklenemez elbette.

Küfür etmek aşığılık bir davranıştır...Bundan daha da aşağılık olanı nezaketsizliktir. ama en kötüsü saygısız davranışlardır saygısız davranan bir kimsenin toplum içindeki yeri hırsızların ve şerefsizlerin arasıdır zaten oradalar değil mi? yani siz aranızda bunlara yer vermiyorsunuzdur umarım... 


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef