Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

İYİ BESLENMEYEN BÜNYEDEN VE BEYİNDEN ÇOK ŞEY BEKLENEMEZ

Yazar by Jale Dogu Erkan / Takipçiler 121
23.4.2018
 1
İYİ BESLENMEYEN BÜNYEDEN VE BEYİNDEN ÇOK ŞEY BEKLENEMEZ

Çocuklarınızı yeterince besleyemiyorsanız büyüdüklerinde hepsi kendi sınıflarındaki sıralamalarda en altlarda yer alacaklardır. Çalışıp para kazanıyorsunuz ama  bu kazancınızı neler için harcıyorsunuz? bu soruya dikkat etmenizi öneririm. Daha çeşitli ve besin değeri yüksek yiyecekler ile beslenmeyen bünye tüm kapasitesi ile üreteceği şey ile gelişiminde iyi ve kaliteli beslenmiş bireyin üreteceği aynı olmaz istisnalar vardır ama tabiat bünyenin ve aynı şekilde beynin de iyi beslenmesi gerektiğini bize öğretmiştir.

Kazancı ile daire araba takı eşyası veya gösterişli mobilyalar beyaz eşyalar satın almak yerine kaliteli ve çeşitli beslenme ürünleri satın alıp çocuklarını büyütürken aynı zamanda beyin gelişiminide ön planda tutarak çoğuğa kitap dergi ansiklopedi gibi kaliteli genel kültür bilgi kaynakları satın almak ona geniş bir kütüphane oluşturmak tiyatro müzik gibi sanat dallarını tanıtmak şehirde ve çevrede gezdirmeye zaman harcamak gereklidir.

Çocuğun oyun arkadaşları, okul ve komşuluk çevrelerinde etkileşimde bulunduğu insanlarında çocuğunuzun gelişim kalitesine uygun olmasına dikkat etmelisiniz.Ağzı bozuk ,art niyetli kimseler ile aynı ortamda bulunmamasına dikkat etmelisiniz. Her şeyden önce nezaketin bir erdem olduğunu ona öğretmelisiniz.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef