Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

ÇOCUĞUN ÖDEVİNİ YAPAN AİLE ÇOCUĞUN GELİŞİMİNİ BALTALIYOR

Yazar by Jale Dogu Erkan / Takipçiler 124
23.4.2018
 1
ÇOCUĞUN ÖDEVİNİ YAPAN AİLE ÇOCUĞUN GELİŞİMİNİ BALTALIYOR

Çocuğa verilen ödev onun gelişimini kontrol etmek gözlemlemek yeteneği hakkında bilgi almak amaçlıdır kazanması gereken amansız bir yarışma değildir. Bırakın kendi başına mücadele etsin yapamıyorsa yapamadığını yapabiliyorsa kullandığı yöntemi nasıl yapabildiğini ne kadar yol aldığını öğretmeninin gözlemlemesine olanak verin. Ödevi siz yaparsanız öğretmeni onun gelişimi hakkında bir fikre sahip olamaz ve eksiklerini göremez onun gelişimine balta vurmayın çocuğu araştırmaya ve ödevler konusunda diğer başka bir çok şeyde de başının çaresine bakmasına yöneltmelisiniz.

Çocuğun ödevini yapan ebeveynlerin akıl sağlığının değerlendirilmesi lazım. Çocuğa onu gözlemlemek amaçlı verilen ödevde öğretmeni yanıltmak için yada ödevi yerine getirilmesi gereken bir amaç gibi görerek ailece yapıp oh kurtulduk demek için yapan ailelerin akli dengesinin mercek altına alınması lazım.

Ödev nedir? Kime verilir? Amaçlanan Nedir? konularını araştırmak ve hatta bunu öğretmenlerine sorarak öğreniniz. Ödevi çocuğun gelişimi için verildiğini bilmeyecek kadar cahil olmak cehaletin geleceği son nokta olsa gerek...


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef