Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

İYİ PARTİ Seçime Katılırsa/Katılmazsa Ne Olur?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 129
26.4.2018
 1
İYİ PARTİ Seçime Katılırsa/Katılmazsa Ne Olur?

Katılmazsa liberal milliyetçi oylar AKPMHP'ye katılırsa bir kısmı İYİ Partiye akar. Alternatif bulamadığı için AKPMHP'ye oy verenlerde yönlerini İYİ Partiye çevirirler. AKPMHP karşıtı ancak terörle mücadelenin de aksatılmaması gerektiğini düşünenler de Akşener'in iş işleri bakanlığı döneminde terörle mücadeledeki başarısını göz önünde bulundurarak ona güvenir ve oylarını verirler. Türkiye' de iş yapan çevreler güçlüye oynarlar onların gözünde Akşener güçlü bir politik karakterdir onlara oy vermekten kaçınmazlar. Bunlara ilaveten sırf İYİ Parti kadrolarına ve Akşener'in kendi kadrolarına hayran olan kesim yani İYİ Partinin kendi seçmenini de katarsak İYİ Parti seçime girmez ise AKPMHP yukarıda saydığım tüm oyları alırlar.

 Seçime girer ise yukarıdaki oyları kendinde toplarken öte yandan diğer muhalefet partilerinin oy oranlarının da çok yüksek olmasına gerek bırakmaz örneğin seçime girmez ise diğer muhalif partisi diyelimki yüzde 40 alması gerekiyor ki AKPMHP' yi diğer uhalif partiler ile toplam oy havminde yüzde 51'i geçerek sandığa gömebilsin.. Fakat İYİ Parti seçime girip yukarıda listelediğim oyları alır ise ki alacağı öngörülerek hesaplar yapılıyor bu durumda aynı muhalefet partisi yada partileri yüzde 40,30,50 filan değil en az yüzde 15 daha az oy almaları yetecek yani bir üstte aktardığım yüzde 40 oy alması gereken parti yada partiler İYİ Parti seçime girer ise artık yüzde 40 değil sadece yüzde 25 ,diğer yüzde 3 alması egreken parti yüzde 15 almaları yeterli olacak.

 Parti ismi öenmli değil düğer muhalif partileri bir cepte,İYİ Partiyi ayrı cepte ve AKPMHP' yi üçüncü cepte toplarsak daha belirginleşecektir her cebin toplam oyu ortalama oyu verecektir.ama ceplerden birini çıkarırsanız diğer ceplere oy akacaktır akması gerekir ama bu durumda İYİ Partinin alacağı oy diğer muhalif cebe değil AKPMHP cebine gider. işte bu yüzden İYİ Parti seçime girmeliydi. Erdoğan ile Bahçeli'nin kızgınlığı tam da bu noktaya İYİ Parti seçime girmez ise sadece iki cep kalacak ve standart muhalif oylar AKPMHP'yi sandıkta yenecek sayıya erişemeyecektir.

 Bir konuda şu ki, İYİ Parti iktidar cebinden oy devşireceği için diğer muhalefet partilerinin işi hem kolaylaşacak oy oranlarının çok yüksek olamsına gerek olmayacak hemde statülerinde bir değişim olmayacak yani güçleri aynı kalacak oy miktarları aynı seyredecek ama AKPMHP cebindeki oyu erittikleri için aslında iktidarı kendi ayarlarına geriye doğru çekmiş olacaklar ve Meclis'te alınacak her kararda daha güçlü elleri olacak.

 Seçime Girecek Olan Tüm partilerimize Eşit Derecede Başarılar Dilerim Katılmayanlara Ülkemizin Çıkarları Doğrultusunda Bir Diğerini Desteklemeleri Temennisinde Bulunuyorum. Kazanan Ülkemiz ve Türk Milleti Olsun  Saygılar Sevgiler...Hoşçakalın.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef