Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Savundukları Çözümü İktidar Gerçekleştirmek isteyince Savunmaktan Vazgeçiyorlar

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 136
30.4.2018
 1
Savundukları Çözümü İktidar Gerçekleştirmek isteyince Savunmaktan Vazgeçiyorlar

Türkiye'de muhalif kesim bir konuyu hararetle gündeme getirip hırsla yükleniyor diyelim iktidar da farkına varsa deseki bu gerçekten bir problem ele alıp çözelim diye teklifte bulunsa yada kendisi çözüm üretmeye koyulsa muhalifler derhal iktidar bundan çıkar elde edecek diye çözümsüzlüğe doğru sürüklemeye çalışıyorlar.

Diyelimki halkı doğrudan etkileyen negatif bir durum var  halk şikayetçi muhalifetde bunun üzerine gidiyor basın açıklamaları,gösteriler,kulis faaliyetleri yapıyor sonunda baskılar sonuç veriyor iktidar sorunu çözmek adına en azından tanımlamak analiz etmek adına gündemine alıyor muhalefet derhal ekmek elimizden kayıp iktidarın masasına düşecek diye can havliyle olayı gündemden düşürmeye çalışıyor.

Bu son yıllarda değil Türkiye'nin 90'lar dan buyana devam edegelen siyasi rant yöntemlerinden en barizi en çok kullanılan yöntemi olarak karşımıza çıkıyor. Dolayısı ile halk bir problemi muhalefete yada iktidara yöneltmek yerine Sivil Toplum Kuruluşlarına götürüyor ama oralarda bakıyor ki siyasiler tarafından ele geçirilmiş. Halk politikacıların sermayesi haline gelmiş durumda..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef