Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

AH ESKİ GÜNLER...

Yazar by Jale Dogu Erkan / Takipçiler 125
30.4.2018
 1
AH ESKİ GÜNLER...


Gayet güzel idi eski günler. Senelerce ali arkadaş topu attı ve partneri Ayşegül tuttu biz alkışladık. Ali ata bindi kırlarda dolaştı Ayşegül çitlembik bahçelerinde papatyalardan demet demet toplayıp öğretmenim canım benim diye hediye etti. La Fontaine hep masal kitapları gönderdi elektriğimiz yok idi mum ışığında hepsini okuduk yer döşeğinde yatarken hayaller kurduk. Kırmızı başlıklı bacım hain kurda yem olmasın diye dualar ettik.
kimin eteği havalanmış kimin kuşu kıpırdanmış hiç umrumuzda olmadan geçirdiğimiz günler de çok da batıl inançlı idik. Leyleklere bizi getirdikleri için saygı duyar her gelişlerinde bebek getirdiler diye şükranlarımızı sunar idik..

Lakin.... bir gün, ne oldu ise sınıfımızdaki kızların yanakları al al oldular yüzlerine renk gülüşlerine güzellikler geldi yakan top oynarken okulun bahçesinde top kuytu bir yere kaçtığında ürkmeye başladık nedense.. oğlanlarda değiştiler birer ikişer kurt misali kızlar çayırlarda seyirtirken otların arasına çömelip sinsine izlemelere giriştiler hep birlikte. Çok geçmeden leyleklerin bebek getirmelerinin imkansız bişey olduğunu öğrenmiştik..

Çünkü o yaz..küçük kızımın Ayşegül tatilden bir başka dönmüştü ve Ali'nin uzaktaki köyünden ta okulumuza kadar topu atmaya gelmediğini anlamıştık. O yıl okuldaki son senemizdi sonraki sene liseliydik. Lisedeki Aliler keşke hep top oynasalardı Ayşegüller hep köşe kapmaca oynasalardı ama olmadı daha ilk sene hain kurtlar başlığın rengine aldırmadan bütün kızları ormanda kâh çiçek toplarken kâh mantar ararken kandırıp gönüllerini çaldılar.. işin garip tarafı kırmızı başlıklı kıza hiç bir şey olmayıpta diğer hepsine bir şey olmasıydı.
elden ele gezen mektupların saklanır tarafı kalmamıştı her sınıfın kendi posta kutusu vardı.
sonra içimizden bazı arkadaşlar bebekleri leylekler getirmeyecekse kendimiz yapalım diyiverdiler hemencecik evlenip muratlarına erdiler.

ve lise de bitti elenenler elendi kurdun hışmından kurtulup patikayı geçip evine dönebilenler üniversiteye başladılar. daha ilk günlerde farkı anladık buradaki alilerin amacı top oynamak değildi ayşegüllerinde amacı topu tutmak değildi aliler ata binmiyordu ayşegüller tatili sevmiyordu hem aliler hem ayşegüller için artık hayat değişmişti. Pencerelerinden içeriye buram buram çam kokusu giren okulumuz gitmiş yerine bacası tüten fabrikalar gelmişti. şarkılar söyleyerek pikniğe gittiğimiz patikalar yerine asfalt yollar vardı mum ışıklarının yerini neonlar almıştı tarlada çapa yaparken türkü söyleyen kadınların erkeklerin yerini doktor hanımlar mühendis beyler almıştı vakit hızla değişmişti.Ve biz.... La Fontaine' den masalları ne kadar özledik...
yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef