Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

SOFT CITIZEN Modeli İnşaa Ettiler

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 116
25.5.2018
 1
SOFT CITIZEN Modeli İnşaa Ettiler

Bir çok ülkede hükümetler ile anlaşmalar yapılarak halklarını kolay kontrol edebilmek adına medya araçları ve kısıtlayıcı kanunlar ile yumuşak huylu bir başka deyişle itaatkar insan modeli üretme çalışmaları sonuç verdi ve bazı ülkelerde seçimleri kazanmalarına yetecek sayılara ulaştılar.

Kalan kesimi tehdit olarak algılayan politik sistem yarattılar ve artık birinci dünya ülkeleri ikinci ve üçüncü dünya ülkelerini nasıl kontrol edecekleri konusunda bir yerlere varmış durumdalar. Eski yöntemler çok sorun çıkarıyordu asıl önemlisi kimin hangi tarafta olduğunu bilmiyorlardı ama yeni yöntemle zaten insanlar kendi profillerine uygun politikacıları destekledikleri için artık biliniyorlar.

Gelişmiş ülkeler gelecekte daha çok güvenliğe ihtiyaç duyacaklar çünkü geri kalmış ülkeleri baskı altında tutmak gün geçtikçe zorlaşıyor. insanların gelişmesi onları korkutuyor bu yüzden eğitim sistemlerini mahvediyorlar tüm veri kaynaklarını kirletiyor üretilmiş kayıtlar ile asıl kaynakların yerlerini değiştiriyorlar. Mesela geçmişte öenmli bir olay yaşanmış bir anma tarihi olarak törenler düzenleniyor veya medyada yıl dönümleri programları yapılıyor aynı tarihe denk gelen olaylar tertip ediyorlar ve arama motorlarında aynı tarihi aratınca şimdilik iki önemli olay çıkıyor gelecekte sadece yerine koyulmuş olayı bilecekler.

Dindarlık başlığı altında kendi profillerine uygun dindarlar, bilim adamı kılığında kendi bilim çevrelerini ,sporcularını,sanatçılarını yetiştiriyorlar.

tarih yanlış yazılmış diyerek düzeltme saçmalığı ile kendi matbaalarında bastıkları saçma sapan kitapları kaynak diye sunarak kütüphanelere yerleştiriyorlar.

Yiyeceklerine müdahale ediyorlar,besin kaynaklarını ucuz üretimlerden karşılayıp kaliteli ürünlerin tüketilmesi kontrol altında tutuluyor.

izledikleri filmler ile kişiliklerini etkiliyorlar televizyon programlarındaki uzman diye tanıttıkları ucubeler ile yanlış yönlendiriyorlar.

Tüm bunlar sadece belirgin olan başlıklar diyebiliriz. çok daha detaylı ve planlı ilerliyorlar.. yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef