Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Dolar Rezerv Para Olmaktan Çıkarılamaz Mümkün Değil

Yazar by Emirhan Sel / Takipçiler 160
15.1.2019
 1
Dolar Rezerv Para Olmaktan Çıkarılamaz Mümkün Değil

ilk önce Dolar neden rezerv para sorusunu cevaplamamız gerekir.Birinci ve ikinci dünya savaşlarının ardından Avrupalı devletler bir gerçeği gördüler. Kendi ekonomileri Afrika'daki sömürgelerinde ve Avrupa'daki devletlerde çıkan savaşlar sebebi ile değer kaybediyordu. Dünya ticareti ise tek güvenilir para birimine ihtiyaç duyuyordu. Bütün ülkeler aralarında alış veriş yaparken ortak güvenilir para birimini kullanacaklar böylece çıkan savaşlarda değeri düşen her hangi bir ülkenin para birimi ile uğraşmayacaklardı. örneğin siz savaştan önce bir ülke ile alış veriş yapıyordunuz onun parası size geçti savaş çıktı adam battı parası pul oldu sizdeki para çöpe dönüştü.

İşte bu sebeplerden dolayı Avrupalılar kalkıp Amerika'ya gittiler ve dediler ki,sen uzak ülkesin,güvendesin hiç bir silah sana erişemiyor hiç bir düşman sana yakın tehdit olamıyor dolayısı ile senin paran bizden daha güvenli. Biz senin paranı ortak para kabul edelim bütün dünyada senin paran üzerinden alış veriş yapalım diye teklifte bulundular bu teklif bilimseldi bir hata değildi bu günde doğruluğu ispatlanmış durumdadır. Eğer dolar değilde başka bir ülkenin parası ortak para kabul edilseydi şimdiye kadar herkes zarar ederdi çünkü Amerika haricinde sağlam bir ekonomi bilimi hiç birinde yok.Bütün ekonomik yapılar Amerika tarafından kurulmuş durumda.

Ayrıca Amerika halen en sağlam savunması olan ve girdiği savaşlarda parası diğerleri kadar etkilenmeyecek halde. Bazı medyadaki ekonomik tetikçiler bu verilerden yoksun kitlelere hitap ederek rezerv paranın değişmesini savunuyorlar ama kendileri de çok iyi biliyorlar ki bu mümkün değil.Bilimsel manada mümkün değil. Kimin parası rezerv olacak diye sorarsak yine amerikadan başka bir devlet bulamayız. En önemlisi altın rezervleri çok zengin olmalı bu rezervleri Amerika özel bir orduyla koruyor bu kadar altını buldunuz diyelim siz yapabilirmisiniz?
Dünyadaki bütün bankacılık borsa altyapısını siz (Amerika dışında herhangi bir ülkeyi kast ediyorum,üçüncü taraf diyelim) kontrol edebilirmisiniz? Dünyanın ekonomik gidişatına siz yön verebilirmisiniz? sizin paranız rezev kabul edildi diyelim diplomatlarınızdan biri zıvanadan çıkıp bir ülkenin liderine ağır bir laf söyledi diye uluslar arası bir kriz yaşarsanız diğer ülkeler zarara uğramaz mı? bir savaşa tutuşma ihtimaliniz nedir? savaşı kazanma ihtimaliniz nedir? düşmanlarınızın çapı size vereceği zarar nedir? bütün bunlar değerlendirildiğinde Arnavutluk,sizden dada sağlam çıkıyorsa o halde onun parasını rezerv yaparlar,ona karşı Macarın,Macara karşı romanın,romana karşı italya'nın,italyan'a karşı ,Fransızın Fransıza karşı almanın,almana karşı ingiliz'in,ingiliz'e karşı Amerika'nın parasını yine rezerv kabul ederler.

TV ekranlarından tribünleri coşturacak saçma sapan açıklamalar yapan sözde uzmanlar geçimlerini hükumetleri pof poflayarak sağlıyorlar buna dikkat edilmesi lazım..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef