Hesap Bilgilerinizi Girin



işlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girin



işlem Yapılıyor ....
Gönder

GENETİK HAFIZANIN TRANSFERİ MÜMKÜN MÜ?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 114
18.2.2019
 1
Genetik Hafıza Dijital Teknoloji ile Mümkün mü?

Genetik hafızamızı şimdilik başka bir canlıya kopyala yapıştır yöntemi ile aktaramıyoruz. Ona öğretme yolu ile yani port to port olarak geçiriyoruz okullarda yaptığımız öğrenim işi bu yöntemdir.

Fakat bir çocuk doğar doğmaz onun duyu organlarının algıladığı verileri dijital teknoloji ile ikincil bir hafıza birimine kaydetsek işe yarar mı?

aslında bu kısmen yapılıyor bazı görevlerdeki insanlar (polis,pilot,doktor) gibi bazı görevlilerin çalışma anları kaydediliyor fakat genetik hafıza transferi bu değil. Vücudun anatomik olarak kaydettiği verileri ya kopya olarak alıp taşımak yada yaşandığı anda teknoloji yardımı ile ikincil bir belleğe paralel olarak kaydetme yolu ile aktarılması genetik hafızanın aktarılması demektir.

Bir bebek doğar doğmaz duyu organlarının algıladığı verileri kaydedebilsek ölüm anında başka bir dünyaya transfer edilen genetik hafızasının kötü bir kopyasını dünyada tutabilmek mümkün. dijital hafızasında gezmek mümkün olabilir.. tek sorun yaşarken onunla birlikte olacak ekipmanın boyutları ve taşınması sorunudur.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

20.09.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef