Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

İSTİHBARAT YAZILIMCILIĞI ve SİBER AJANLAR HAKKINDA

Yazar by Murat SOYLUOGLU / Takipçiler 45
24.10.2019
 1
İSTİHBARAT YAZILIMCILIĞI ve SİBER AJANLAR HAKKINDA

istihbarat yazılımcılığı oldukça sıra dışı bir dünyadır. Bir siber ajan için oradan dönüş yoktur. Çizgiyi geçtiği anda av pozisyonuna düşer. Herkes sebepleri yüzünden siber ajanların peşine düşebilir. Her istihbarat servisinin kendi siber ajanları vardır üstelik bunlar saha ajanlarından çok daha gizli kimliklere sahipler yüzleri olmayan adamlar veya kadınlar olabilirler.

Bir siber ajan her yerde olabilir. İstihbarat kurumun içinde olması gerekmez zaten bu çok bariz olurdu. Genellikle bir çok kuruluş veya kurum ile ilgisi olur. Çalışmaları sırasında teknolojik alt yapıya ihtiyaç duyduğu için genellikle birden fazla şirketin sistemlerini kullanması gerekeceğinden birden fazla iş yerinde çalışıyor olması gerekir. 

Kendi ülkenizin istihbarat kurumları dahil peşinizde olabilirler kimisi onlarla çalışmanız için kimisi çalışmalarınızı takip etmek için kimisi kendini tehdit altında hissettiği için kimisi güvenliğinizi veya ülke güvenliğini düşünerek peşinizde olabilirler.Yabancı servislerin de benzer bazı amaçları olabilir. Küresel terör örgütleri de artık siber eleman kullanıyorlar. Bunlar her ülkedeki insan gücüyle ilgileniyorlar dini bağlantılar üzerinden tehdit şantaj para karşılığında veya ideoloji benzerliği sebebi ile işlerini gördürecek siber eleman bulabiliyorlar..

Dünya'da istihbarat yazılımcılığı ve istihbarat yazılımları değişik yöntemler ile icra edilmektedir. Örneğin bir antivirüsün yeteneklerine ihtiyacı olan bir gizli servis eğer kendisi ileriyi ön görerek bir antivirüs üretmemiş ise piyadaki duruma en uygun antivirüs şirketinin ürünlerine erişim sağlamaya ihtiyaç duyacaktır.

Bir istihbarat kuruluşu geniş ve derin bir yazılımı kendi başına kendi kaynakları ile bir yere kadar geliştirebilir ama bir yerden sonra bunu mutlaka bir kuruluşa devretmek zorundadır. Bu aşamadan sonra işe bir partner dahil olacaktır.

Siber ajanlar geleceğin ölüm melekleri ve kurtarıcıları olacaklar.Geleceğin yazılım dünyası için yeni neslin görüş açılarını bu yönde ayarlamaları kaçınılmazdır.yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.11.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef