Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Diplomasinizi Nazik Bir Dil ile Yürütmelisiniz.

Yazar by Emirhan Sel / followers count 192
27.2.2018 18:12:10
 1

Mahalle kabadayısı gibi tiplerin bir ülkenin diplomasisinde görevlendirilmeleri durumunda onarılamaz  yaralar açarlar. milletlerinde kaderleri ve karakterleri vardır. onların değerlerini aşağılarsanız unutmazlar tıpkı sizin unutmadığınız gibi. her milletin hesap sorma şekli ve tarzı farklıdır örneğin Türkler bilindiği üzere hesabı tek seferde kanla ödetirler ama diğer milletler kimi zaman bunu zamana yayarak taksit taksit yada uygun zamanı kollayarak çıkarlarının gerektirdiği şekilde ödetirler.Düşmanını aşağılamak hiç bir zaman yapılmaması gereken bir şeydir. O düşman kendine yapılanı toplumsal hafızasına eğer devlet ise devletinin hafızasına kurumlar ise kurumsal hafızalarına kaydederler.

Türkiye gibi her yandan düşman sular akan bir ülkenin diplomasisi nezaket sahibi insanlar tarafında yürütülmelidir.Saldırgan bir tarzı olanlar diplomaside onarılamaz zararlara
sebep olurlar. Diplomasiniz nazik bir dille yürütülmelidir kullandığınız dil nazik olmak zorundadır ama silahlarınız bir o kadar ölümcül olmalıdır. silahların öldürdükleri ve açtıkları yaralar ile diplomatik lügatin açtığı yaralar kıyas bile edilemezler. çünkü birini öldürmek ile aşağılamak arasında fark vardır. Bir devlet iseniz,Düşmanlarınızı gerektiğinde öldürebilirsiniz ama sakın ola ki aşağılamayınız..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

07.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef