Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

En Son Ne Zaman Birini Ayıpladınız?

Yazar by Halinka Demirağ / followers count 161
6.3.2018 01:07:38
 1

En Son Ne Zaman Birini Ayıpladınız?

Ayıplamaya ayıplamaya bazılarının ar damarı iyice esnedi.Çocuklarınıza ayıbı öğretiniz rica etmekteyim lütfen.. Ayıbını insanın yüzüne vurmak görgü kurallarına aykırıdır ancak günümüzde türeyen bir çeşit kimseler var ki ebeveynleri tarafından Disiplinli şekilde yetiştirilmemişler. Disiplin olmayınca laçkalaşan bünye zamanla daha da gevşemiş haliyle. utanmak sıkılmak yüzü kızarmak nedir bilmeden yaşayıp büyüyen gencimiz ister kız ister erkek olsun malesef doğruları,gerçekleri,standartları kendine göre yorumlamaya tartışıp yeni doğrular yeni gerçekler yeni standartlar üretmeye başlamış..

Neden? çünkü ondan önceki dünyadan bihaber, bu standartları kim neden nasıl niçin koydu ne işe yarıyor,bu doğrular gerçekler nasıl ortaya çıktılar bi haber. Zavallıcık sanıyor ki ben her doğruyu tartışabilirim,gerçek mi? kime göre ? standart mı? oda ne?

Bak şimdi yavrucağım;

Doğru,elbette tartışılabilir ancak bilimsel doğruları bilimciler,ahlaksal doğruları ahlakçılar yani senden evvelki toplum  tartışmış ortaya bir doğru çıkarmış demişler ki sırt çantasıyla tıkış tıkış metrobüse binilirse bu yanlıştır çünkü iki kişilik yer kaplarsın ama eline alıp belinden aşağı sarkıtırsan daha az yer kaplarsın sen şimdi bu hataya düşünce biri de uyarırsa hemen ben bu doğruyu tartışırım diye yumruğu masaya vuruyorsun..

gerçekler ve doğrular bilimsel ve bilgece ortaya konulmuş şeylerdir örneğin balıklar suda yaşar, sevgililer gizli saklı buluşur ama sen sevgilinle sokak ortasında dudak dudağa yapış yakalan sonra deki ben bunu tartışırım.. Standartlar ise bir işi en doğru en iyi en makul en kabul edilebilir şekilde yapmanın ölçüleri ebatları dır evlatcık. mesela etrafdaki herkes orta sınıf bir arabaya biniyor iken sen babandan lüks araba istersen bu senin muhitinin standartlarına aykırıdır. ama sen ben bu standartları tartışırım diyorsun..

yavrucuk sana bi diyeceğim yok seni yetiştirip her şeyimizi yıkıp yozlaştıracak toplumu sabote edecek bir ahlak teröristi yetiştiren  anneciğine babacığına bir şeyler diyesim var..belki senden sonrakine bir faydası dokunur..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef