Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Arzu'nun İnleyen Nağmeleri / Arzu Çağlan

Yazar by Jale Dogu Erkan / followers count 308
11.3.2018 00:00:00
 1

Arzu Çağlan Radyoculuğa Dönecekmi?Arzu Çağlan,Türkiye'nin en tanınmış radyocusu,20 yıldan uzun bir süredir Best FM de program yaptı.Türkiye için inanılmaz başarılar elde etti,bir radyocunun film yıldızları kadar parlaması,afişlerinin posterlerinin duvarları süslemesi inanılır bir şey değildir.Her gün sabah 10 da başlayan programını her yaştan dinleyicinin günden güne afyon bağımlısı gibi radyolarının başına geçip narkozlanması gibi bir durumdu onu dinlemek.kimi zaman espirili,düşündürücü,kimi zaman uyarıcı farkındalıkçık,kimi zaman erotik vede melankolik hitabetiyle 20 yıldır yaptığı programı "Arzuyla inleyen nağmeler" in programcısı Arzu Çağlan Best FM den,radyomuzun geleceğini tehlikeye atıyorsun diyerek siyasi konjonktüre adapte olmaya çalışan yayıncısı tarafından kovuldu.


Mutlu Ölen Hırsız Gördünüz mü?

Onunla röportaj yapan Alev Gürsoy Cimin(Medya Radar) 'in Hükümete hakaret ettiğiniz doğrumu bunun için mi kovuldunuz sorusuna böyle yanıt vermişti.
-Siz Mutlu Ölen Hırsız Gördünüz mü? Az bile söylemişim.

sample pictures

Aslında o programı dinliyordum her gün yaptığım gibi o günde çalışırken,kulaklığımla dinlemedeydim.Hatta hükümete verip veriştirirken bir ara uyarmak lazım bu böyle gitmez işinden olacak diye içimden geçti,malum oldu demekki sonraki gün programı iptal,ortalıkta Arzu çağlan kovuldu haberleri. 

-Penguen medyanın içinde, kimseyi iplemeyen fırlama bir kadındım sonuçta. Yıllardır ben böyleydim aslında. Değişen ise ülkede giderek kaybolan özgürlük ortamıydı.
Arzu çağlan değişik bakış açısıyla bakmazdı olaylara,olması gereken objektive edilmiş evrensel bir çapta bakardı..olması gerekeni savunur yanlışı yerden yere vururdu.O öyle yaptıkça sadece onu değil onu yıllardır radyosunda yer veren Best FM sahiplerine patronlarına da helal olsun adam gibi adamlarmış böyle radyocuları kimse barındırmaz hele bu günlerde derken malesef onlarında dayanamayacağı bir an geldi. 
sample pictures
Elbette bu Arzu Çağlan'ın hükümete veya bir çok kişinin yanlışlarına çok fazla yüklenmesi sebebiyle olmadı,bilakis suçlarını örtemeyenlerin suçlarını ortaya saçanları susturmak için baskı yapmasıyla oldu..baskılar sonuç verdi ve işinden kovuldu.Bence bir kovuluş değil bir kalite sıçramasıydı,onu daha erişilmez yaparken sisteme ayak uyduran yayıncısını ise olması gereken seviyelere iten bir olaydı. 

-Yaptıklarınız sebebiyle huzurlu ölmeyeceksiniz..
Son programında bütün yaptığı şey Suçluların Yüzlerine Dönüp ne Mal olduklarını haykırmak oldu..Yaptı ve kovuldu.bir çok siyasi olsun olmasın etki sahibi ,son yıllarda yaşanan kötülüğün yükselişine yardımı dokunan pislikten beslenen her kim varsa hepsine birden son bir defa ,
-Yaptıklarınız sebebiyle huzurlu ölmeyeceksiniz..dedi ve perdeyi kapattı. 
sample pictures

Arzu çağlan'bir gün mutlaka tekrar radyoculuğa dönecek ve yeniden hayranlarıyla bizimle buluşacak,emin olun o gün aydınlık günlerin habercisi olacak gündür.çünkü bir çok kişi işinden edildi sırf yiyicilerin tezgahına uygun papuç olmadıkları için,bir çok kişi ekmeğinden edildi sırf sistemin günün politik konjonktürün ayakçısı olmadıkları için,bir çok kişi yerinden yurdundan edildi sırf pis kokan rant bölgelerindeki çöplük horozları gibi pisliğe batmadığı için.Arzu çağlan radyosuna onlarda yerlerine yurtlarına elbet dönecekler.inanıyorum.. aydınlık günler uzakta değil. 


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef