Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Bir Çok Kaza Aslında Cinayet Olabilir Mi?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 300
29.12.2016 00:00:00
 1

Bir Çok Kaza Aslında Cinayet Olabilir Mi?Arabamızı tamire götürdüğümüzde ,tamircimizin işini seven,profesyonel,kafasını tamamen işine vermiş bir uzman olduğunu varsayarız.Yedek parça seçimini ya ona bırakırız yada ucuza kaçarız.Hayır demeyiniz bu bir genellemedir.işin bitiminde tamirin sağlam olup olmadığını uzmanımızdan başka kimse bilmemektedir.
ya dalgınlığına gelip bir vidayı sıkmayı unutursa,ya kırılan bir şeyi fark edememiş ise?insan faktörü her zaman hataya açıktır..


Arabamızı Tamir Eden Kişi Belkide Bir Kaç Gün Önce Aşçı Olabilir Pekala Değil mi?

Malesef,esas işinden yeterince kazanamayanların,ek iş yapmak isteyenlerin,işten anlamasada bile az çok eli tornavida tutanın ustalığa başladığını hepimiz biliriz bu dünyanın bir gerçeğidir.örneğin bizim mahallenin doğalgaz işini yapan ustamız bir kaç yıl önce egzost tamircisiydi,bir doğalgazcı bisiklet tamircisiydi.Yanlışlık yok bu kişiler halen hayattalar bisikletçiden haberim yok ama egzostçu halen doğalgaz işine devam ediyor.bir tanede araba radyatörcüsü vardı oda doğalgaz işine devam ediyor hatta işleride çok iyi.

Yedek Parça Seçiminde Sanki Kendimize Düşmanmışız Gibi Çıkma,Çakma Parça Kullan Usta Demeyen Kaç Kişiyiz?

Evet bu konuda da usta seçimi kadar hatalıyız.Hemen bir örnek vereyim arabamın rot/rotil takımı bir gün kırıldı ve tekerleği koptu,bizi kurtaran ise anayolu terk edip gezmek için köy yolunu tercih etmemizdir.Köy yolunda yavaş gidiyorduk ve trafik yoktu.Ana yolda olsaydı muhtemelen son sürat bir kamyon üzerimizden geçerdi.
Tamirci çağırdık ve bize hatayı gösterdi.Tamamen ölümcül bir parça ki tekeri tek başına tutan bir parçaymış,benden önceki sahibi tamir ettirmiş ama nedense o parça ustanın diliyle yazıyorum 'uydurmaymış'.
ya anayolda olsaydı kazanın gerçek sebebini kim araştıracaktı..

Neden Trafik Kazaların Gerçek Sebebi Araştırılmaz?

Neden kazaların gerçek sebebi araştırılmaz,neden araba karşı şeride geçip kamyonun altında kaldı 3 kişi öldü denilir de,araba neden karşı şeride geçmiş mutlak bir sebebi olmalı diye merak etmeyiz.bir araba uçurumdan yuvarlanmıştır içindekiler ölmüştür akşam haberlerinde heyecan efekti ile konuşan bir spiker,
-sayın seyirciler bu gün Neverland yolunda bir araba şoförün direksiyon halimiyetini kaybetmesi sebebiyle windy stone'dan aşağı yuvarlandı ve 2 kişi hayatını kaybetti der.ya Sonra?

Araba Uçurumdan Yuvarlandı Derhal Dedektifler Araştırmaya Koyuldular; mı?

Araba neden uçurumdan yuvarlanmış? spiker söyledi bayım,ne araştırması ne soruşturması,kim bilecek,arabanın fren balatasının birinin kilitlendiğini,arabayı karşı şeride attığını,şoförün can havliyle karşıdan gelen tırın altına girmemek için manevra yaparak yanlışlıkla uçurum tarafına kırdığını ama orasının bayağı bir dik yokuş olduğunu uçarken fark ettiğini kim bilecek? elbette spikerin dediği gibi bilinecek,şoför direksiyonu kaybetmiş ararken aşağı..

Trafik Kazalarının Sebebi Mutlaka Araştırılmalı.

ilk önce arabamızı tamir edenlerin uzman olması gerekli ucuz olsun diye uydurma parça kullanmamak gerekli sadece kendi hayatınızı tehlikeye atmıyorsunuz etraftakilerinde hayatlarını tehlikeye atıyorsunuz.Yukarıdaki sebepler sebebi ile meydana gelen kazalarda ölenler sizce trafik kazası yüzünden mi yoksa hesaplanmayan bir şekilde cinayete mi kurban gitmişlerdir?


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

08.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef