Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Siyasetçilerimiz TV programcılarına, Gazetecilere Kızmamalılar

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 168
8.3.2017 00:00:00
 1

Siyasetçilerimiz TV programcılarına, Gazetecilere KızmamalılarSon yıllarda TV programcılarına,gazetecilere hatta politikacıları konu eden ve sorgulayan basın mensuplarına siyasetçilerimizin bir kısmı; ne manaya geldiğini dahi bilmeden sinirlenip kızgın şekilde cümleler sarf ediyorlar.Bunu iyi siyasetçiler yapmazlar bilirler ki oradaki programcı gazeteci veya bir sunucu da olabilir halk bilgilensin diye kısıtlı zamanını yerinde kullanarak yerli yerinde sualler sorup cevabını halka aynen dinletiyor ve ya izletiyor.
Kelime Dağarcığımızı Geliştirirsek Kızmamıza Gerek Kalmayacaktır.

Siyasetçilerimizin, amatör olanlarını,tam pişmemiş olanlarını tv veya bir seminere gönderirse partilerinin genel merkezleri,gazetecilere açıklama yaptırırsa,basın görevlisi karşısında her sıkıştığında,her bocaladığında,bilgi noksanlığı da çekiyorsa siyasetçimiz kendi partisinin yararına olmayan davranışlar sergileyebilirler.
Usta siyasetçiler basına ihtiyaçları olduğunu bilirler
Usta Siyasetçiler halka ulaşmak için basına ihtiyaçları olduğunu bilirler.Karşılarındaki basın mensubunun uzmanlığı tanınmışlığı tecrübesi hatta aldığı maaş ne kadar fazlaysa o kadar etki yaratacaktır.Politikacı ise bu tarz kurt bir basın mensubunun karşısında rahatça cevaplar verebilirse halkı tatmin edebilirse çok daha inandırıcı olacaktır.hatta düşük cevap verdiğinde bile bir çok taraftar aynen şöyle diyecektir.
-Yılların gazetecisi tam kurt ,karşısında çörçil bile bocalardı..
Siyasetçilerimizin Yeterliliğini Halk olarak Önemsiyoruz
Siyasetçilerimizin Kaliteli yetenekli kişiler olması mühim bir şeydir,Yabancı siyasetçiler karşısında bizi savunacaklar.ülkemizin çıkarlarını ilk önce onlar savunacaklar elbette ki yabancılar karşısında güçlü yetenekli siyasetçilerimizin olmasını beklemekten daha doğal ne olabilir?Bir siyasetçi tarlada yetişmezki,elbette sorgulayanlar arasında pişer,hatasını arayanlar arasında yeşerir,zorluklarla baş ederek demlenir güçlenir. Halkımızın çıkarlarını uluslar arası kurt sofralarında başa baş mücadele ederek savunurlar.
Basın mensubu ne kadar zorlu çıkarsa siyasetçimizde o kadar dişli olmalı.ama bu yumruk gücü değil,adı üzerinde siyaseten olmalı.siyasi sınırlar içersinde olmalı.
Basına ihtiyacımız siyasetçiye,adalete,askere,polise olduğu kadardır.Onlara kızmayınız.
Kaliteli politika bilgi beceri yetenek ve siyasi zeka ile olur,Siyasi başarı ise,toplumun tüm organlarını ve sistemlerini birlikte bir arada kabnullenmek ve yararlanmak ile olur.Hoşuna gitmeyeni tutukla,soru soranı döv,istediğini alamadığında kavga çıkar,elde edemediğinde kır dök..Siyaset bu değil yanlış anladı siz.
halk siyasetçisine her şeyi sormak istiyor ,basın halkın namına soruyor rahatsız olmamalısınız.NOT:Yazıma ,Politikacıların Bir Kısmı Diyerek Başladığımı Hatırlatmak isterim :)


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef