Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Gölge Topluluk LGBT'ler

Yazar by Jale Dogu Erkan / followers count 217
11.3.2018 00:00:00
 1

Gölge Topluluk LGBT'lerMedeni kanunda yer verilmiyor,toplum içinde nötrolize halde yaşıyorlar oysa son derece aktif ve iç dünyalarında rengarenk bir yaşam sürüyorlar.kimseyi sosyal ve siyasal manada tehdit etmeden sürdükleri içe dönük yaşamlarına sık sık yapılan saldırgan müdahalelere karşı mücadele veriyorlar.Aslında her anları mücadele ile geçen çok sayıda mutsuz LGBT bireyi var.çok az sayıda mutlu olan maddi özgürlük içinde rahat yaşam sürenler var.
genelde çetin bir yaşam mücadelesi içerisindeler.


sample pictures
Toplumun genel ahlak kurallarına aykırı yaşam sürmeleri onları daha içe kapanık yaşamaya ve kendi aralarında sosyalize olmaya itmektedir.Kendi mekanlarında eğlenen,kendi aralarında sohbet eden,birbirlerine misafir olan,birbirleri ile arkadaşlık eden bireyler halinde yaşamaktan bir gün sıkılacak ve dayanışma örgütlenmelerinden vazgeçip daha aktif sosyal yaşam sürecine girecekler.Siyasal kazanımlar ve özgürlükçü yaklaşımlar edinmek üzere sistematik yaşam biçimine geçiş yapacaklar. 

sample pictures
Kendilerini iş ve toplum ilişkilerine kabul edilmeyi beklemeyecekleri,kabul ettirecekleri bir adaptasyon sürecine girecekler çünkü LGBT bireyleri son bir kaç yıl içinde bir devinim sürecindedir. 
sample pictures


Yılda bir kez karnaval havasında geçen Onur Yürüyüşlerinin yasaklanması onları daha mücadeleci yapıyor
Yılda bir defa karnaval havasında gerçekleştirdikleri onur yürüyüşü adını verdikleri etkinlik onları toplumda görünür hale getiren tek etkinlik durumunda.Yasaklanan engellenen veya kısıtlanan etkinlikleri onları daha kararlı olmaya sürüklüyor.Farklı olmak toplumun genel kültürü ile uyumsuzlukları onları dayanışmaya zorluyor. birbirlerinden başka kimseleri olmayan LGBT bireylerinin kendilerinden başka düşünenleri anlayanlarıda yok. 


sample pictures
LGBTI bireylerinin son yıllarda artış gösterdiği bir gerçektir.Gizli olan bireyler görünen sayıdan çok daha fazla olduğu sanımaktadır.Eşcinsellerin askere alınmıyorlar,siyasi alana kabul edilmiyorlar.Fakay geçmişte bazı partiler tarafından seçimlerde aday gösterildikleri durumlar oldu. Çok tartışılan eşcinselliğin hastalık olduğu konusu halen sonuçlanmamış olsada aslında eşcinsellik bir seçimdir.ve bu seçimi yapanların sayısı oldukça fazladır. 

sample pictures
NOT: Yazımızda LGBT dernek adı olarak değil Lezbiyen,Gay,Biseksüel,Transeksüel kelimelerinin kısaltması olarak kullanılmıştır.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef