Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

BENZiN FiYATLARI ve ARAÇ VERGiLERİ HAKKINDAKİ YANLIŞ BİLİNENLER

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 254
31.1.2018 00:00:00
 1

BENZiN FiYATLARINI,ARAÇ VERGiLERİNİ, ÜLKELER KENDİ BAŞLARINA BELiRLEYEMEZLER,NEDEN?

Benzin Fiyatlarını ülkeler kendi arzularına göre belirlemezler. Ülkedeki parayı arabaya benzine teknoloji ürünlerine yatıran halk kendi ülkesini batırır. Domates satıp BMW ye binmek istiyorsun..

Dünyanın her yerinde benzin fiyatlarının dengelenmesi çok önemlidir.öyle olmasaydı herkesin bir arabası olurdu,arabası olanlar her yere arabayla giderlerdi,arabası olmayanlar otobüse trene binemezlerdi her yere özel kiralık taksilerle hatta jiplerle giderlerdi.

biraz abartırsak,Garsonlar servislerini arabayla yaparlardı.Petrol biter ama ondan önce insanlık biter.Heryere yol yapacaksınız. Heryere arabayla gidenler yüzünden şehirlerde yer kalmayacak...'Kaos'Avrupada bazı ülkeleri örnek göstermeyiniz.o ülkelerde zaten insanlar trafikten nefret eden doğa ile başbaşa kalmak için can atan insanlardır.arabalarını zaten kısıtlı kullanırlar.

bu konu Türkiye hükümetinin insiyatifinde değildir.Benzin fiyatları dünyadaki birtakım istatistikler sonucu belirlenir.mesela Türkiyede refah yükselirse araba satışları yükselir,Türkiye'nin petrol giderleri, yükselir,petrol talebi dünya petrol fiyatına artı etki eder,mesela petrol sahibi olan ülkelerin hayatı daha çok tehlikeye girer.çünkü onlar üretip satmak isterler ama bilimsel istatistikler bunu yapmamalarını söyler.yaptırımlar getirilir..'Kaos'

Araba üreticileri araba satmak isterler,ama aynı araba üreten ülkelerin istatistikleri bunun tersini söyler,onlarda çareyi daha az yakıt harcayan ekonomik araçlarda bulurlar,ve eski arabaların yenileriyle değiştirilmesi gerektiği konusunda kulis yaparlar gelir ülkelere dayatırlar.

öte yandan Küresel ısınma ayrı bir sorundur.mesela adamın biri yıllarca amerikan hükümetini küresel ısınma konusunda kanun çıkarmaya davet etti kimse takmadı adam canını dişine takıp amerikan hükümetlerini yıprattı ama kabul ettiremedi.japonya ya gitti ve japon hükümetine küresel ısınma konusundaki projesini anlattı.japonlar derhal kabul ettiler,şimdi japonya küresel ısınma oluşumuyla dünyanın her ülkesine yaptırım uygulamaktadır.çünkü oda gidip birleşmiş milletlere onaylatarak stratejik güç elde etti.

Benzin Fiyatı ucuzlarsa araba fiyatlarının yükselmesi gereklidir.çünkü sizin araba satın alma kotanız vardır ister inanın ister inanmayın.istediğiniz sayıda araç alamazsınız.ya vergiler,ya araba fiyatları,ama en birincisi yakıt ucuz olmamalı.o kadar ucuz olsa siz şimdi arabayla fink atıyordunuz belkide.hesaplayalım bakalım şehirde bizim gibi kaç kişi var şimdi arabayla yollara çıkıp gazı köklemek isteyen

Adamlar savaş uçaklarında harcayacakları benzini size harcatırlar mı sanıyorsunuz.bu konu daha detaylıdır. perde fiyatlarından,ekmek fiyatlarına kadar etki eder.

Arabanın vergisi düşük , benzin ucuz maaş 4 bin lira olsun demek için aptal olmak lazım..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef