Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

TURKISH AIR FORCE / Türk Hava Kuvvetleri

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 223
9.3.2018 00:00:00
 1

TURKISH AIR FORCE / Türk Hava Kuvvetleri 

Türkiye'nin son yıllarda hava muharebe silahlarında atağa kalkması sonderece olumlu bir gelişmedir.Ana muharebe uçağı olarak halen son versiyon F-16 Block 50 serisi uçaklar kullanılmakta olsada bunun artık biraz rus üretimi uçaklara kayabilir olması çok mühim hale geldi.Çünkü amerikalılarla her diplomatik anlaşmazlıkta amerikan uçakları kullanıyor olmamızın dezavantajını yaşadığımız bir gerçektir. 


Elbette Nihai Amaç Kendi Muharebe Uçağımızı Üretmemizdir. Kendi Muharebe uçağımızı bir gün mutlaka üreteceğiz.Günümüzdeyse maddi kaynaklarımızın izin verdiği oranda amerikan,rus ve avrupa uçaklarından filolar oluşturmamız çok stratejik bir yaklaşım olacaktır.TC,Rusların MIG ve Avrupalı Eurofighter uçaklarınıda envanterine almalı. 

Türk hava sahası bulunduğu yarım kürenin en stratejik hava sahası konumundadır.bütün stratejik uçuşlar TC hava sahasında geçekleşmektedir.Hava silahlarındaki yarış baş döndürücü bir hızla ilerlemektedir.Tüketiciler açısından bir negatif durumuda şudur,sadece satın alıp kullanırlarken aslında geliştiricileri finanse eder durumdalar. 

Türkiye son derece akılcı politikalar izleyerek geliştiricilerin arasında yer alma mücadelesini kurtuluş savaşından bu yana devam ettiriyor ve bir çok şeyide başarıyor..TAI kuruluşu ile hava silahlarında kazandığı deneyimlerle TC safkan bir muharebe uçağı üretmek için hazır durumdadır.Üretim bandında hangi segment hava silahlarına karşı veya yöndeş üreitm yapacağını kestirmek TC için son derece zor bir durum. 

Birinci nesil muharebe uçaklarına mukabil üretim yapmaktan çok uzaktayız fakat bir ortak kurum aracılığı ile bu o kadarda uzak olmayabilir.Örneğin ATAK helikopterlerinde izlenen yol çok doğruydu.aynı yol müşterek taarruz uçakları üretmek içinde izlenebilir.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

13.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef