Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

UZAY BOŞLUĞU Karanlık Değil Şeffaf Ötesi Maddeden Meydana Geliyor

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 166
28.4.2018 09:05:33
 1

UZAY BOŞLUĞU Karanlık Madde Değil Şeffaf Ötesi Madde

Uzay boşluğunun karanlık maddeden değil tam tersine şeffaf ötesi maddeden meydana geliyor bunun en bariz kanıtı ışık kaynağından ayrıldığı andan itibaren milyonlarca ışık yılı yol kat edebiliyor. Eğer boşluk karanlık maddeden meydana geliyor olsaydı ışığın ilk önce karanlığı yenmesi sonra yoluna devam etmesi gerekirdi bu evrenin yaratılış ilkelerine aykırı bir durum.

Şeffaf ötesi madde ise belkide en inanılmaz fiziksel yapı. Eğer şeffaf madde çözülebilir ise çok daha ileri teknoloji ürünlerine sahip olabiliriz. 

Şeffaf ötesi madde görünmez madde demektir ışığa maruz kaldığında görünür hale geliyor demekki madde ile anti madde arasında bir başla madde alanı daha var. şeffaf ötesi madde yada görünmez madde madem sadece ışığa maruz kaldığında görünür olabiliyor o halde asıl hali karanlık diyemeyiz sadece ışık almıyor diyebiliriz çünkü evren karanlıktır gereken yerlerini aydınlatmak için yıldızlar ışık yayarlar evrenin çok az bir kısmı aydınlanır.


maddenin ışığı nasıl ilettiği konusuna bir çok açıklama getirebiliriz ama hiç biri onun şeffaf yada görünmez olduğu gerçeğini değiştirmez. Örneğin ışık içinden geçip giderken bildiğimizden çok güçlü olsaydı astronotlarımızın ve uzay araçlarımızın içinden geçip onları lazer gibi kesebilir delebilirdi ama bu olmuyor çünkü ışık çok güçlü olduğu için milyonlarca ışık yılı yol kat etmiyor kayba uğramadığı için yol alabiliyor. Bu inanılmaz..


Karanlık madde tezi başından sonuna yanlıştır.Her zamanda yanlıştı.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef