Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Türkiye için Hayalet Uçak Gereklimi?

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 170
27.6.2018 20:03:14
 1

Türkiye için Hayalet Uçak Gereklimi?

Önce hayalet uçak nedir demek lazım ? ve ne kadar hayalet kalabilir? bu soruları iyi değerlendirirsek bir hayalet uçak deşifre olana kadar hayalettir ondan sonrasında ise onu yakalayacak sistemler üretilene kadar bu yeteneğini kullanmaya devam eder bilgisini vermek isterim..

ayrıca hayalet uçakları hayalet yapan tek şey teknolojileri değildir büyük oranda göze görünmeden yani sis bulutu içinde veya geceleri uçmaları en önemli etkendir. bir ayrıntıda şudur uçarken arkalarında buz kristalleride oluşturmamaları gerekir ve egsozt gazı izleride bırakmamalıdırlar bu yüzdende az uçarlar ve uçarken meteoroloji mühendislerinin uçuşa katılmaları gerekmektedir. yani uçağa rota çizerken hava şartlarının göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

mesela F117 uçacaksa meteorojoji uzmanları şurada buz oluşturabilir filan yükseklikten yada yolu uzatarak gitmeli burada da sgzost gazı fazla bırakır daha alçaktan ve gece uçmalı gibi olaylar vardır sadece uçağın radara yakalanmaması olayı değildir. en önemlisi gök yüzüne bakan bir kişi tarafından görünmemesi gerekir. hele fotoğrafının çekilmemesi gerekir bu demektir ki gece uçması lazım.


ayrıca radarlar sadece ses dalgaları ile çalışmazlar kızıl ötesi radarlar vardır sıcak havada izi bırakan uçakları yakalamak sese duyarlı filan bir çok radar yada uçak yakalama teknolojisi vardır hepside pahalıdır. bir hayalet uçağa sahip olduğunuz zaman diye onu hayalet olarak kullanacaksınız demek değildir. belkide beceremeyecek standart bir uçak gibi kullanacaksınızdır.

Türkiye hayalet uçakları satın alırsa sadece komşularının yeni radar sistemleri edinmesini sağlamış olur. Bu durum Amerika ve Rusya için farklıdır..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef