Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

GELECEĞİN SAVAŞLARINDA SES FREKANSLARININ ÖNEMİ

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 198
7.3.2019 23:15:05
 1

GELECEĞİN SAVAŞLARINDA SES FREKANSLARININ ÖNEMİ

Telefon ve Telsiz dinlemeleri casus istasyonlar ile de yapılabilen bir olaydır. Bilinen istasyonların haricinde bir çok uçar ve yüzer araçlar ile dinleme yapılabilmektedir. Özellikle casus dinleme sistemleri deniz birlikleri tarafından sürekli aktif halde olan frekans dinleme tekniklerinden en birincisidir.

Gerekli teçhizat ile donatılmış uçak ve helikopterler de dinlemelerde sıklıkla kullanılırlar. Özellikle şehirlerin üzerlerinde uçarlarken yakaladıkları frekanslarda dinleme yaparlar. Son yıllarda hedef kişilerin ses izlerine kilitlenebilen dinlemeler de yapılmaya başlanmıştır.

Ses frekansları her yerdeler ve organize suçlar örgütler önem arz eden durumlarda fail yada hedef şahıslar özel izinler ile dinlenebilmektedirler. Uçar ve yüzer araçlar ile yapılan dinlemeler çok üst düzey işlemlerdir. Pahalı ve uzun süreli çalışma gerektiren özel durumlardır.

Bazı ülkeler sürekli dinleme yapabilmektedirler. Casus uçaklar 1980 li yıllardan itibaren sadece fotoğraf çekmiyorlar aynı zamanda görüntü kaydediyorlar gerektiğinde ses frekanslarını yakalıyorlar özel bir ekip tarafından yönlendirilebiliyorlar.

Gelecek yıllarda en büyük mücadele alanlarından biri ses frekanslarını yakalama analiz etme değiştirme ve yerine frekans geçirme teknolojisinde yaşanacağı düşünülmektedir.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

15.11.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef