Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

Hristiyan Tarikatlar Hakkında

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 176
4.4.2018 00:55:11
 1

Hristiyan Tarikatlar Hakkında

Opus DEI tarikatı dini ritüellere bağlı dini ayinler yapmak amaçlı bir tarikat değildir. Daha çok politik alana sızmak ve din-politika sentezi ile modern dünyayı kilise adına ele geçirmek amaçlıdır..

Gerçek bir tarikat ise Cizvit tarikatıdır.. Bu tarikat köklü ve dini ritüellere bağlı bir yapıdır.
Ayrıca Vatikan büyük bir manevi gücün toplandığı yer olması sebebi ile insanlar üzerinde etki yaratmak onları manevi dünyalarına girip ele geçirerek Din-Polititik yapılar kurup dünyayı kilise adına idare etmek amaçlı kurulan çok sayıda tarikat vardır ama üyeleri o kadar karışıktır ki bir üye birden fazla karanlık örgütün üyesi konumundadır.

Tarikat yapısı çok karmaşık bir yapıdır gizlilik adına işlenen bazı günahlar ve suçlar vardır.Tarikat üye topladıkça aynı oranda güç toplar gücü kontrol etmek zorlaştıkça sert tedbirler dolayısı ile tarikatın kanunları meydana gelir.kanunlar oluşunca bunların uygulayıcıları ve yapıcıları da olacaktır.peki kanunlar en çok kime karşı daha serttir elbetteki tarikatın tabanına neden çünkü harcanabilirler ve tüm hristiyanlık alemi insan kaynaklarını teşkil eder.üst makamlara gelindiğinde bunlar bir suç yada kanunlara aykırılık meydana getirirler ise genellikle işlevlerine göre cezalandırma yapılır çünkü tarikat idareci konumundakilerin yetenekleri ile yükselmektedir.

Tarikat ne kadar güç toplarsa o kadar ülke ve ülkelerin idaresine kurumlarına girmesi kolaylaşır örneğin haksızlığa uğramış bir işçi yada memur intikam yada kendini ezenlere karşı güç elde etmek isterse tarikat ona ulaşıp istediği karşılığında istediğini verip alır bir köle en basit şekilde böyle meydana getirilir.

Ama gönüllüler ucuzdur onlar hiç bir karşılık beklemeksizin itaat ederler.tarikatın nimetlerinden sadece pazarlık edebilenler faydalanabilirler.Bir tarikat ürediğinde artık onun yolunu kesmek için çok geç kalmışsınız demektir.bir tek yaşayan üyesi bile olsa bir gün aniden birilerinin işine yaradığı gerekçesi ile serpilip yayılmasına engel olamazsınız. sadece tarikatlar birilerini ele geçirmeye çalışmazlar bazende birileri tarikatları ele geçirip gücü kullanmak ister.

Tarikatlar insanların manevi dünyalarına giren bir cin gibidirler ele geçirdiklerinde üyelerine yaptıramayacakları iş yoktur.Cinayet sabotaj kendi ülkesine ihanet bilgi toplama gibi bir çok gizli amaçlar için üyelerinin hizmetinden faydalanabilir.Ayrıca Tarikatların bir olayın çözümünde mafyavari yapılara ihtiyacı olursa bu ihtiyacı gidermek için ülkenin dindarlık gösterisi yapan bazı kimselerine ihale ederler zaten onlar gerçek dindarlar değil dindarlığı kullanan kesimlerdir bir birlerinin işlerini çıkar karşılığında hallederler.

Tarikat Yapısı Çok Daha Derindir fakat üzerinde az durulan kısımdan bakmak istedim hoş çakalın...'


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef