Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

ZAMANDA YOLCULUK Değil, Geçmiş Görüntülere Yolculuk Yapılabilir

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 158
25.4.2018 20:52:48
 1

ZAMANDA YOLCULUK Değil, Geçmiş Görüntülere Yolculuk Yapılabilir

Zamanda yolculuk mümkün değil çünkü zaman tekrar etmez.Olaylar bir defa meydana gelirler ikinci defa tekrar etmezler. Örneğin aynı mermi namludan ikinci defa çıkmaz... fakat ışıktan hızlı bir araç geliştirebilir ve uzayda her hangi bir yöne gönderebilirsiniz fakat bu araç kayıt sistemi olsa dahi ancak geri döndüğünde geçmişe ait kayıtları görebilirsiniz..içinde insan gönderirseniz insan geçmişe ait olayları göremez görebilmesi için illede bir ışık yakalayıcının yani bir kameranın ışık demetlerini yakalaması ve bir ekrana yansıtması gerekir.


Fiziksel olarak geçmişe değil geçmiş görüntülere gidilebilir. çünkü olay olduğu esnada dünyadan yayılan görüntüler ışık demeti olarak yayılırlar kameralar bu ışık demetini yakalayıp kaydederler fakat ışık hızlı yayıldığı için diyelim ki bir yıl öncesine ait bir olayı görmek istiyorsunuz o halde kameranızı ışıktan çok daha hızlı ( bir yıllık kayıp zamanı ne kadar sürede yakalamayı amaçlıyorsanız ışık hızı  x amaçlanan zaman) uzayda her hangi bir yöne yani olay anında dünyanın pozisyonunu hesaplayarak o yöne göndermelisiniz örneğin olay istanbul boğaziçi köprüsünde geçen yıl oldu diyelim o tarihte boğaziçi köprüsü uzayda hangi yöne bakıyorsa o yöne doğru giden ışığı yakalayacağız demektir.

bu atletlerin birbirini geçmesi gibidir arkadan çıkış yapan atlet öndekini geçip yüzüne bakmak istiyor ise ondan daha hızlı yanından geçip gitmesi geçtikten sonra dönüp yüzüne bakması gerekir geçmişteki bir olayı gözlemlemek içinde bir insanın değil bir kayıt cihazının ışıktan hızlı giderek olaya ait ışık demetlerini yakalaması ve kaydetmesi gerekir insan beyni bu türden bir ışığı görüntüye çeviremez ancak kamera ve ekran sayesinde yapılabilir bu sebeple bir kamerayı gönderip olayın ışık demetini yakalayıp kaydedecek ve kamerayı geri getireceksiniz görüntüleri izleyeceksiniz.

Zaman içinde geriye doğru ancak bu şekilde gidilebilir daha doğrusu olayın görüntülerine ulaşılabilir.  Ama zamanda yolculuk diye olayın yada tarihin ilgili kısmına fiziksel olarak giderek o ana fiziksel olarak dönülemez yani siz anneniz ile babanızın tanışma anına gidip yapmayın durun diyemezsiniz. Ama o anın görüntülerine teorik olarak yukarıdaki yöntem ile erişebilirsiniz..


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

14.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef