Hesap Bilgilerinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Giriş

E-Mail Adresinizi Girinişlem Yapılıyor ....
Gönder

KADIN CİNAYETLERİNİN TETİKLENME EVRESİ

Yazar by Murat SOYLUOGLU / followers count 154
26.4.2018 21:58:04
 1

KADIN CİNAYETLERİNİN TETİKLENME EVRESİ


Kadın cinayetlerinde tetiklenme evresinde evli veya sevgili olanların sebeplerinin aynı olduğunu sanıyorum. kadının aksiyon meydana getirdiği davranış ile katilin reaksiyon gösterdiği davranışın sebebi tamamen ikisinde de yaşadıkları ülkedeki genel davranış
özelliklerini barındırdığı açıkça görülüyor.

sorunlar devam ettiğinde kadın bir süre sonra kendini dialoğa kapatıyor. karşısındaki kendini anlatıp olayı düzeltebileceğini planlıyor ama kadın tamamen algılarını kapatmış durumda. Bu aşamadan sonra sürekli saldırganlaşmaya doğru giden erkek, kendini ifade etmesine müsaade etmeyen kadına şiddetle anlatma eğilimine giriyor,sonunda sinir sisteminin en zayıf anında saldırıyor.

sinir sistemini ülkenin sosyal yaşamı zaten yıpratmış oluyor aile ve çevresinden çocukluk ve gençlik evresindeki psikolojik geçişlerin büyüdüğü çevreye özgü davranış profilinin geleceğimizi şekillendirdiği aşikar. yakın ilişkilerde psikolojik çöküntü ve sinirsel yıpranma aslında daha hızlı gerçekleşiyor. karakterlerin ikiside asabi sinirsel sayıflık gösteriyorlar ise bir taraf pasif direnişe geçip kendini diyaloga kapatıyor öteki taraf ise bir süre sonra insan ilişkisi yerine kendini bir müsabakayı kaybetmek hissinde buluyor.

kadın kendini diyaloga kapatmamış olsa, bir çok cinayet gerçekleşmeyecek çünkü aksiyon olmayınca reaksiyonda meydana gelmeyecek. bu doğru bir yaklaşım mıdır? kadının o anı zararsız atlatması için evet devamı için malesef hayır devamında erkeği yani genelde kendini kontrol edemeyen bireyden tamamen uzaklaşmak gereklidir.Fakat tamda bu aşamada kadının dıaşrdaki hayatı oldukça zor çünkü iş arayan aynı zamnad aakrabalarından ayrdım görmeyen kadının sokakta kaybedeceği şey belkide hayatından daha önemli masumiyetini kaybetmesi an meselesi haline geliyor.

Bu yüzden kadın dışarda güvenli bir alan meydana getirmeye çalışması gerekir fark ettirmeden kadın bir süre oyalama taktiğini devam ettirmesi gerekir. ama zaman uzadıkça karşı tarafın avcılığı belirginleşecektir.yinede kadının bir şansı olacaktır.diyalogla çözülmese bile diyalogda kalarak tetiklemeyi engelleyebilir. Cinayet Kadın cinayetlerinde cinayet eylemi tek bir defa tetikleniyor fakat bir çok sefer tetiklenme evresinden dönülüyor bunun üzerinde durulması gerekir.

Gerçek sebep nedir diye sormadan bu olaylar çözülemez gerçek sebep tam olarak kaliteli birey yetiştirmeyişimizdir. Prensipleri ilkeleri olan asalet sahibi bireyler bu türden davranışlarda asla bulunmazlar. Sosyopat yetiştirip sonrada işlediği suçlar için şaşırıyoruz asıl bunu anlamak mümkün değil. İyi bireyler yetiştirmek anne ve babanın elindedir bir katil mi yoksa bir dahi mi yetiştireceğinize aslında siz anne babalar karar veriyorsunuz.


yorumlar
64x64

Yönetici Cassandra

10.12.2019
MERHABA Hoşgeldiniz ! Henüz kimse yorum yapmadı ilk yorumu siz yapmak istermisiniz?
Yorum yapabilirsiniz!
Özet:*
Kalan Karakter :
Gönder

Comment Side Created by Aramis
unicef